مؤلف محترم جناب آقای دکتر علیرضا مؤذن (مؤسس "موسسه دوران ما") با همکاری جمعی از کارشناسان خبره و زبده به منظور تدوین این کتاب ارزشمند با موضوع «علم زندگی»، مطالعات و تحقیقات مفصل و عمیقی را انجام داده اند. در گام نخست ناهنجاریهای مهم اخـلاقی، شناسایی و دسته بندی شد. در ادامه به منظور کشف ریشـه های هر یک از این ناهنجاری ها پژوهش-های فراوانی صورت گرفت. در نهایت مشخص گردید:
پربسامدترین و پرتکرارترین عامل ناهنجاریهای اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی و انحرافات اعتقادی ضعف شخصیت و فقدان اراده‌ی قوی می باشد. از این نقیصه با عناوین دیگری چون «فقدان جرأت مندی» یا «هم نوایی» یاد می‌شود.
فرد، به علت ترس زشت و مذمومی که از مردم دارد، رفتار خود را بر اساس سلایق دیگران تنظیم کرده و در بزنگاه های انتخابگری قدرت گفتن «نه» را ندارد. در مقابل، ترس زیبایی نیز وجود دارد که آن «ترس از خداوند» است که نه تنها مذموم نیست، بلکه آدمی را قدرت‌مند نیز می‌کند. متاسفانه اغلب کتابهای مشابه به علت عدم بومی سازی و ترجمه ای بودن، رویکرد سکولار داشته و رنگ و بوی دینی ندارد و حتی بعضاً با تالی فاسدهای گوناگون اخلاقی نیز مواجه است ولی در این کتاب از مباحث دینی و تکنیک‌های مشاوره و روانشناسی به طور توأمان، بدون افتادن در ورطۀ التقاط، به منظور تغییر رفتار و اصلاح و مدیریت فکر در راستای سبک زندگی اسلامی بهره برداری شده است. ضمناً فیلمهای مرتبط، آزمونهای خودسنجی و ... نیز در قالب QR Code به کتاب ضمیمه شده است. (خلاصه کتاب در پیوست آمده است)
این کتاب در مدارس، شرکت ها و مؤسسـات مختلف، در قالب دوره آموزشی «مهارت جرأت مندی» جهت تعالی فرهنگی دانش-آموزان و کارکنان تدریس شده و الحمدلله با اقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

 
خلاصه کتاب ترس زشت و زیبا
علم زندگی را چگونه بیاموزیم؟ موضوعات اخلاقی و مهارت‌های لازم برای زندگی فراوان است... اما کدام‌یک اولویت بیشتری دارد؟ باید از چه موضوعی آغاز کنیم تا با کمترین تلاش بیشترین بهره را ببریم؟ آیا می‌توان با فراگیری بیست درصد از مهارت‌های لازم برای بهتر زیستن به اندازه‌ی ۸۰ درصد از راه را پیمود؟ (قانون پارتو)
این کتاب با همین رویکردها به بررسی ریشۀ بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی پرداخته و با الگویی خاص، مسیر آموزش یک زندگی بهتر و مؤثرتر در هزاره سوم را با مهارت های زیر هموار کرده است:
مهارت خودآگاهی، مهارت خودکنترلی، تقویت اعتماد به نفس، مهارت جرأتمندی، اصلاح و آموزش سبک زندگی در عصر رسانه و فضای شبکه، تقویت توانایی گفتن «نه»، درمان اختلالات شخصیتی وابسته و مهرطلب، مدیریت عُجب و خودشیفتگی، تمرین ترس از خدا و...
کتاب با سبکی متفاوت و خاص در طرح موضوعات هم از الگوهای ساده و قابل فهم برای عموم بهره برده هم از مبانی علمی روز در دانش روانشناسی و جامعه‌شناسی به غایت بهره برده هم با جداول و تمرین‌های فراوان، به صورت کاربردی و کارگاهی، مخاطب را سیر داده و هم با محتواهای چندرسانه‌ای متنوع و داستان‌ها و قصه‌های ریز و درشت، جذابیت خویش را حفظ کرده است.


تهیه کتاب برای شرکت در دوره مهارت جرأت مندی الزامی است اما دوره هزینه ای ندارد.

هزینه برگزاری کلاس توسط بانیان فرهنگی- مذهبی تأمین شده است.
 
 
  لازم به ذکر است که کلاس با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهدشد.
 
کلاس از ساعت 15-18 روزهای پنجشنبه برگزار خواهدشد.

مهلت ثبت نام به پایان رسید