پیش نیاز: مرزبانی اعتقادی 1 (دروس محور مقدس و پس از غروب)

عنوان دروس: دین با محوریت سرنگ، دیگر عجیب نسیت و بزرگ استراتژیست دوران
مخاطبان: مدیران و مربیان مؤسسات قرآنی، معلمین دروس دینی، قرآن و پرورشی، مبلغان و طلاب حوزه‌های علمیه
مدت دوره: 1 سال تحصیلی مجموعاً 25 هفته آموزشی
تعهد حضور: مبلغ 500،000 ریال به عنوان تعهد حضور در نظر گرفته شده است که در صورتی که حداقل 70% جلسات را حضور داشته باشید مبلغ به شما عودت خواهد شد.
شماره حساب: 1-11504683-8000-283
شماره کارت : 2051-3220-2910-5022 به نام خانم ناهید گرجی
(پس از واریز، عکس فیش واریزی به شماره موبایل 09124339908 در واتساپ ارسال شود.)


مهلت ثبت نام: هشتم مهر ماه (8 / 7 / 1399)

نکته قابل توجه: این کلاس به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود که لازم است هنگام ثبت نام نوع کلاس را انتخاب نمایید.
 
مهلت ثبت نام این دوره به پایان رسیده است.


 

 برای مشاهده کلیپ معرفی دوره مرزبانی اعتقادی در آپارات کلیک کنید

محتوای اجمالی درس دیگر عجیب نیست:
موضوع اصلی بحث: رابطه علم و دین - تکریم احادیث 

این بحث آغاز جریان‌شناسی دینی در دوران ماست. با توجه به انفجار علم مساله ارتباط علم و دین جدی‌ترین چالش فکری قرن اخیر در موضوع دین‌داری بوده است. بسیاری بیان داشته‌اند که با وجود علم دیگر نیازی به دین نیست و علم و دین با هم سر ناسازگاری دارند. رفع استبعاد از برخی غرائب آيات و روايات با مصاديق علمی و بشری آن در «دوران ما»، به منظور پیشگیری از حمله به رکن رکین سنت و حفظ شأن و جایگاه عقلانی سنت و حدیث در دین، تحلیلی مبتنی بر یافته‌های بشر در علوم تجربی جدید در موضوعاتی چون طول عمر اولیای الهی، زنده کردن مردگان، طی الارض، غیبت و ناپیدایی امام و ... که متهم به خرافی و غیرعلمی بودن می‌شوند. از جمله آشنایی با تئوری ریسمان‌ها و تئوری M در فیزیک جدید. دفع اتهام خرافی‌گری به مطالب دینی و ادعای اعجاز در مورد آنها. زمینه‌سازی مهم در مورد التقاط پوزیتیویستی در جریان‌های دین‌ورزی معاصر. ارائه الگویی برای نحوه پاسخ‌گویی به شبهات دینی در «دوران ما» با توجه به ویژگی‌های نسل جدید از اهداف مهم ولی جانبی این بحث می‌باشد.


محتوای اجمالی درس دین با محوریت سرنگ:
موضوع اصلی بحث: دین - نقد پوزیتیویسم - فلسفه احکام و رابطه علم و دین 

این بحث مبتنی است بر بحث «دیگر عجیب نیست!» در آن بحث، به فرصت‌های ناشی از رشد علوم‌تجربی در پاسخ‌ به شبهات دینی نظر داشته و در این بحث به آسیب‌های ناشی از تطبیق و انطباق بی‌برهان مفاهیم دینی با تئوری‌های علوم‌ تجربی می‌پردازد. شناخت بیشتر شأن و جایگاه علوم تجربی در تحلیل‌های دینی، بررسی رابطه علم و دین و سابقه طرح آن در بین برخی متفکران مسلمان در «دوران ما». آشنایی با مقوله بسیار مهم التقاط دینی در تحلیل‌های دینی و دین‌ورزی‌های نوین. جریان‌شناسی و نقد و بررسی درون‌دینی برخی مصادیق التقاط پوزیتیویستی در تاریخ معاصر، به ویژه در پوزیتیویسم مبتنی بر علوم تجربی. ایجاد زمینه برای مطالعه التقاط پوزیتیویستی در حوزه تحلیل‌های اجتماعی و علوم انسانی. نمایش این نوع التقاط در برخی پدیده‌های اجتماعی و رسانه‌ای به منظور رشد سواد رسانه‌ای و قدرت تحلیل در شناخت «دوران ما». پاسخ ضمنی به شبهات کلیدی و فراگیر فلسفه احکام و شأن دین.

محتوای اجمالی درس بزرگ استراتژیست دوران:
موضوع اصلی بحث: شیطان‌شناسی – التقاط‌شناسی - جایگاه امام و حجت برگزیده الهی در هستی

معرفی شخصیتی حقیقی به عنوان بزرگ استراتژیست دوران ما و بلکه تمامی ادوار، بررسی جبهه‌های جنگی که در باطن این عالم در جریان است و اهدافی که از هر جنگ مد نظر این بزرگ استراتژیست می‌باشد، اشاره و گزارش از برخی جبهه‌های نبرد از جمله جنگ غفلت، جنگ ماورا علیه ماورا، جنگ پروتکل، جنگ با ابزارهای مقدس علیه تقدس (قرآن، اسلام، اخلاق، عرفان، عقل و احکام و ...)، معرفی هدف اصلی و پایتخت مورد حمله بزرگ استراتژیست دوران، بازشناخت و مرور بر استراتژی‌های به کار گرفته شده از جمله استراتژی شکلات، استراتژی پنهان کردن هدف اصلی حمله، فرار به جلو و مهندسی زیرساخت، مبارزه با فرماندهان کوچک با هدف سدشکنی، مصادره مقامات و جایگاه‌ها و ...، راز فضیلت و روح زمان و راه نجات، اسم رمز بزرگ «دوران ما».