دوره علم زندگی طرح بصائر

عنوان دروس: مهارت جرأت‌مندی
مخاطبان: کلیه معلمان و دبیران آموزش و پرورش به خصوص دبیران درس «تفکر و سبک زندگی» و مربیان پرورشی، فعالان فرهنگی، مدیران و مربیان مؤسسات قرآنی، مبلغان و طلاب حوزه‌های علمیه
مدت دوره: 1 ترم تحصیلی مجموعاً 10 هفته آموزشی
تعهد حضور: مبلغ 500،000 ریال به عنوان تعهد حضور در نظر گرفته شده است که در صورتی که حداقل 70% جلسات را حضور داشته باشید مبلغ به شما عودت خواهد شد.
شماره حساب: 1-11504683-8000-283
شماره کارت : 2051-3220-2910-5022 به نام خانم ناهید گرجی
(پس از واریز، عکس فیش واریزی به شماره موبایل 09124339908 در واتساپ ارسال شود.)


مهلت ثبت نام: بیست و دوم مهر ماه (22 / 7 / 1399)

نکته قابل توجه: این کلاس به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود که لازم است هنگام ثبت نام نوع کلاس را انتخاب نمایید.
 
محتوای اجمالی درس مهارت جرأت‌مندی:
موضوع اصلی بحث: علم زندگی– جرأت‌مندی– خوف از خداوند– شخصیت سالم

پربسامدترین و پرتکرارترین عامل ناهنجاریهای اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی و انحرافات اعتقادی ضعف شخصیت و فقدان ارادۀ قوی میباشد. از این نقیصه با عناوین دیگری چون «فقدان جرأت‌مندی» یا «هم‌نوایی» یاد می‌شود. فرد، به علت ترس زشت و مذمومی که از مردم دارد، رفتار خود را بر اساس سلایق دیگران تنظیم کرده و در بزنگاه‌های انتخابگری قدرت گفتن «نه» را ندارد. در مقابل، ترس زیبایی نیز وجود دارد که آن «ترس از خداوند» است که نه تنها مذموم نیست، بلکه آدمی را قدرتمند نیز می‌کند. در کتاب ترس زشت و زیبا از مباحث دینی و تکنیک‌های مشاوره و روانشناسی به طور توأمان، بدون افتادن در ورطۀ التقاط، به منظور تغییر رفتار و اصلاح و مدیریت فکر در راستای سبک زندگی اسلامی بهره‌برداری شده است.
کتاب ترس زشت و زیبا به بررسی ریشۀ بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی پرداخته و با الگویی خاص، مسیر آموزش یک زندگی بهتر و مؤثرتر در هزاره سوم را با مهارت‌های زیر هموار کرده است: مهارت خودآگاهی، مهارت خودکنترلی، تقویت اعتماد به نفس، مهارت جرأت‌مندی، اصلاح و آموزش سبک زندگی در عصر رسانه و فضای شبکه، تقویت توانایی گفتن «نه»، درمان اختلالات شخصیتی وابسته و مهرطلب، مدیریت عُجب و خودشیفتگی، تمرین ترس از خدا و ... کتاب با سبکی متفاوت و خاص در طرح موضوعات هم از الگوهای ساده و قابل فهم برای عموم بهره برده هم از مبانی علمی روز در دانش روانشناسی و جامعه‌شناسی به غایت بهره برده هم با جداول و تمرین‌های فراوان، به صورت کاربردی و کارگاهی، مخاطب را سیر داده و هم با محتواهای چندرسانه‌ای متنوع و داستان‌ها و قصه‌های ریز و درشت، جذابیت خویش را حفظ کرده است.