شیطان شناسی 2 - سلاح‌های مقدس شیطان

مرزبانی اعتقادی

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تکمیل فرم ثبت نام

برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:
لینک ثبت نام


توضیحات اجمالی

در این دوره با اشاره به تکنیک هوشمندانۀ شیطان در استفاده از پدیدۀ «نفاق»، تبلور آن در داستانی واقعی از تاریخ را نشان داده و سوء استفاده او از سلاح مقدّس قرآن، سلاح مقدّس عقل و سلاح مقدّس عرفان را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به تلاش او در قبولاندن فضایلی قلّابی برای گرفتن حقایق اعتقادی اصیل، راه نجات و راز بزرگ هستی برای پناه گرفتن از شر این دشمن دیرینه، معرفی خواهد شد.

عنوان درسموضوع درس
1. استراتژی   نفاقیکی از تکنیک‌های هوشمندانه و مؤثّر شیطان در گمراهی آدمی، حمله غیرمستقیم از طریق حرکت پنهانی و گام به گام با حفظ ظاهر است، یعنی «استراتژی نفاق». همان استراتژی پنهان شدن گرگ در لباس میش، تا بعد از جلب اعتماد و نزدیک شدن به طعمه خود، ضربه آخر را به شدیدترین شکل ممکن بزند.
2. استراتژی   نفاق: صلیب واقعییکی از جلوه های استراتژی خطرناک و ترسناک نفاق، کمک گرفتن از افرادی است که در لباس یک عالم عارف سال کامل واصل، در میان مردم حاضر می‌شوند تا با لباس دفاع از دین، تیشه به ریشه باورهای صحیح آیین الهی بزنند. آنان با چهره مخالف، نمی‌توانند این مقدار اثرگذار به تخریب باورها بپردازند. قدرت نفاق از بمب اتم هم بیشتر است.
3. استراتژی   نفاق: پنج سلاح‌ مقدّسشیطان برای گمراهی افراد، باید از ابزاری استفاده کند که ظاهر سلاح جنگی نداشته باشد. او با این کار به جای از بین بردن مفاهیم دینی، به آرامی معنای آن‌ها را تغییر می‌دهد یا به تعبیری از معنا خالی می کند، مفاهیم مقدّسی مانند: «احکام»، «اخلاق»، «اسلام»، «اتحاد اسلامی» و «معنویّت»؛ بسیاری از طریق این ابزارهای پیشرفته کشتار جمعی، نابود شده‌اند.
4. استراتژی   نفاق: سلاح‌ مقدّس قرآنقرآن، سلاح بسیار مقدّس دیگری است که شیطان برای حمله به دین آن را به تصرف خود درآورده است. باید با کمک کتاب هدایت، مردم را به گمراهی کشید؛ باید قرآن را از معنا و حقیقت خالی کرد! باید قرآن را از حاملان علوم و تبیین کنندگان، مفسران و اهل آن، جدا کرد؛ باید قرآن را بر سر نیزه کرد. این تلاش نامبارک تا هم‌اکنون، شبانه روز ادامه دارد! و چه سلاح کارآمدی.
5. استراتژی   نفاق: سلاح مقدّس عقلعقل، اوّلین حجّت مقدّس خداست، باید به جای حمله به آن، با آن به دین حمله‌ور شد. این تغییر تاکتیک   مهم، در بستر «قياس» ناقص به عنوان راهی برای خروج از بن‌بست یا بستر «فلسفه یونانی» به عنوان حکمت بشری برای مرجعیت علمی و یا بست «عقل ابزاری» در دنیای مدرن خود را نمایان می کند.
6. استراتژی   نفاق: سلاح مقدّس عرفانبزرگ‌ترین تمنای مردان الهی معرفت واقعی خداست. باید همین نیاز و طلب را به گند کشید! باید آن را با صنعت ریاضت و کشف و شهود شیطانی و خالی از حقیقت، جایگزین کرد. باید به آنان القاء کرد که خودشان می‌توانند در مسیر رسیدن به قرب الهی گام بردارند! باید جای پای حجّت خدا را باز هم تنگ‌تر کرد!
7. استراتژی   نفاق: فضیلت‌های شکلاتیشیطان بدلکاری ماهر است که سعی می‌کند کمترین امتیاز را بدهد و بزرگترین ضربه را بزند؛ به تعبیری «شکلاتی» بدهد و «برلیانی» بگیرد. او حاضر است برای ضربه زدن به محوری‌ترین حقیقت دین -امامت- حتی فضائل امامان معصوم علیهم السلام را نقل کند، ولی طوری که جایگاه و منزلت الهی آنان، آرام و پنهان، لطمه بخورد!
8. ...   و اینک، راه نجات دام‌های شیطان پهن است و سلاح‌های پنهان و آشکارش آماده .. اما... همه راه‌ها بسته نیست! کلید طلایی نجات، شاهراه رهایی و رستگاری، سوار شدن بر کشتی نجات اهل بیت علیهم السلام است. همان‌جایی که خدا آن را محل امن و امان و آرامش و آسایش قرار داده است. هرکس بیرون کشتی بماند، نابود خواهد شد.
9. ...   وبالاخره، راز بزرگ هستیاگر بخواهیم پیش‌دستی کرده و به لشکریان شیطان حمله ببریم، دردآورترین نقطه ضعف و مهم‌ترین جبهه‌ای که آنان را زمین‌گیر خواهد کرد، چیست؟ در این جنگ، کدامین جهاد با هیچ عبادتی قابل مقایسه نیست؟ بزرگترین راز هستی کدام است؟ آیا پرسش هایی بزرگ‌تر از این موارد سراغ دارید؟
10. شکوائیّهاین درس، دردنامه و دادنامه شیطان است. این آخرین دفاع اوست. او سخنان مهمی در دفاع از خود و حمله   به من و شما دارد. اینک این شمایید که در آخرین درس این کتاب، از حریم انسان و انسانیت دفاع کنید، فکر نکنید کار ساده‌ای است! پاسخ شما، نشان دهنده فهم درست و کامل از مطالب کتاب و قبولی در آزمون شیطان شناسی است.
ساعت تدریس
12 هفته، 24 ساعت
تعداد درس
10
پیش نیاز
شیطان شناسی 1

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...