اتمام مسابقه

کاربر گرامی، پاسخ شما با موفقیت ثبت شد.

با توجه به تمدید مهلت مسابقه، قرعه‌کشی در هفته آینده انجام می‌شود. اطلاعات تکمیلی در سایت و شبکه‌های اجتماعی بصائر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی بصائر

با مؤسسه بصائر بیشتر آشنا شوید

مؤسسه آموزشی بصائر ارائه‌دهنده‌ یك بسته آموزشی تحول‌آفرین در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام است. بصائر از سال 1394، فعالیت خود را با ارائه دوره‌های آموزشی در زمینه‌ی علم زندگی، سواد رسانه‌ای، شبهات پربسامد اعتقادی، تاریخ تحلیلی و... آغاز کرده است. 

دوره‌های مرزبانی اعتقادی

تحولات شگرف دوران ما و تمدن مدرن، پرسش‌های جدیدی را در پی داشته که به انحاء گوناگون تکرار شده است. مجموعه دوره‌های مرزبانی اعتقادی به «گره‌های سخت و فراگیر فکری» و همچنین «شبهات پربسامد اعتقادی» می‌پردازد. در این راستا شناخت جریان‌های بزرگ دین‌ورزی در هزارۀ سوم همچنین تبیین محوری‌ترین آموزۀ دین (امامت) مدنظر قرار گرفته است.

دوره‌های سواد رسانه‌ای

در دوره‌های سواد رسانه‌ای سخنی از رسانه‌هراسی و انکار توانایی‌ها و کارکردهای رسانه نیست؛ بلکه می‌آموزیم قبل از پذیرش هر پیام رسانه‌ای در خصوص محتوا و مضامین آن خوب فکر کنیم؛ به بیان دیگر مجموعه دوره‌های سواد رسانه‌ای آموزش نقد هوشمندانه پیام‌های رسانه‌ای است.

دوره‌های علم زندگی

در این دوران که زندگی مدرن، روابط اجتماعی را پیچیده کرده مفاهیمی مانند چگونه زیستن، سبک زندگی، علم زندگی و... اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در دوره‌های آموزشی علم زندگی بصائر، علم زندگی با تلفیقی از یافته‌های روانشناسی و آموزه‌های دینی و  ملی ارائه می‌گردد و مهم‌تر از همه این‌که این مباحث با ادبیاتی جذاب عرضه می‌شود.

دکتر علیرضا مؤذن

صوت‌های این مسابقه از بیانات دکتر علیرضا موذن، فعال و پژوهشگر در حوزه تعلیم و تربیت انتخاب شده است. حاصل بخشی از تلاش‌ها و پژوهش‌های ایشان در قالب کتاب های «ترس زشت، ترس زیبا»، «سواد رسانه ای»، «محور مقدس» و «مهندسی من» منتشر شده است. با توجه به تحصیل در زمینه‌های متنوع از جمله، مهندسی، فلسفه، علوم قرآن و حدیث و همچنین تجربیات ارزشمند در زمینه رسانه و کارهای تربیتی و آموزشی، در کتاب‌های خود دیدگاهی همه جانبه و ارزشی ارائه کرده اند. می‌توان کتاب‌های دکتر موذن را روشن کننده راه برای معلمان و فعالان فرهنگی دانست. موسسه بصائر از این منابع در دوره‌های آموزشی خود بهره برده است. برای آشنایی بیشتر با دکتر موذن و کتاب‌های ایشان وارد لینک زیر شوید. 

آشنایی با دکتر موذن

صفحه اصلی سایت