با هماهنگی های صورت گرفته بین مؤسسه بصائر و آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات شهرستان قلعه گنج، دو سمینار یک روزه با عنوان «سواد رسانه ای – رسانه شناسی» مورخ 28 و 29 آبان ماه برگزار شد. 

همایش روز نخست : جمعه 28 آبان 1400 (ویژه طلاب شهرستان قلعه گنج)

در این دوره سواد رسانه ای برای 30 نفر از طلاب و ائمه جماعت مساجد شهرستان قلعه گنج برگزار شد. مدرس این دوره جناب آقای دکتر اخباری بودند. این دوره از ساعت 9 صبح آغاز شده و تا ساعت 16 عصر ادامه یافت. در این دوره با امام جمعه‌ی محترم و مسئول سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گفتگو هایی صورت گرفت. این بزرگواران از برگزاری دوره در شهرستان بسیار استقبال کرده و درخواست‌هایی مبنی بر ادامه یافتن این دوره‌ها داشتند.

طلاب بزرگوار نیز با دوره ارتباط مناسبی گرفته و از استاد نیز بسیار راضی بودند و مباحث سواد رسانه را یکی از نیازهای اصلی خود تلقی میکردند. با صحبت های صورت گرفته قرار بر این شد که این دوره ها به صورت منظم و ماهانه در شهرستان قلعه گنج پیگیری شده و ادامه یابد. 

همایش روز دوم: شنبه 29 آبان 1400 (ویژه معاونین پرورشی مدارس قلعه گنج)

در صبح روز شنبه دوره سواد رسانه ای برای 60 نفر از دبیران آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.در این دوره جلسه ای با مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان و معاونت پرورشی اداره برگزار شد و این بزرگواران قائل بر این نکته بودند که سواد رسانه ای باید یکی از مهم ترین دغدغه‌های فرهنگیان ما باشد.
این دوره نیز با اقبال مناسب فرهنگیان صورت پذیرفت و ارتباط بین استاد و حاضرین نیز از نکات قابل توجه این دوره بود. در پایان نیز دانشجویان این دوره درخوست ارتباط گیری دائم با موسسه بصائر را داشته و امیدوار بودند که این دوره ها در آینده نیز تکرار شوند.