با هماهنگی های صورت گرفته بین مؤسسه بصائر و آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات شهرستان قلعه گنج، دو سمینار یک روزه با عنوان «سواد رسانه ای – رسانه شناسی» مورخ 28 و 29 آبان ماه برگزار شد. 

همایش روز نخست : جمعه 28 آبان 1400 (ویژه طلاب شهرستان قلعه گنج)

در این روز دوره‌ی سواد رسانه ای برای 30 نفر از طلاب و ائمه جماعت مساجد شهرستان قلعه گنج برگزار شد. دوره رسما از ساعت 8:50 دقیقه آغاز شد. آقای دکتر اخباری در دوره فعال و پویا بوده و تقریبا تمام طول دوره را ایستاده تدریس فرمودند.

پس از استراحتی کوتاه و صرف صبحانه، ساعت 10:30 الی 11:15 ادامه‌ی کلاس پیگیری شد. به دلیل برگزاری نماز جمعه کلاس در ساعت 11:15 به پایان رسید. پس از اقامه نماز و صرف نهار بخش سوم دوره از ساعت ادامه پیدا کرد و تا ساعت 16 ادامه یافت و در این بین نیز دقایق کوتاهی تایم استراحت در نظر گرفته شد. به دلیل برگزاری نماز جمعه و دور بودن مسافت عده‌ای از طلاب زمان مفید تدریس 4 ساعت بود که دوره در آن روز به اتمام نرسید و بخشی از مطالب باقی ماند.

با صحبت هایی که با جناب آقای کرمی، مسئول سازمان تبلیغات قلعه گنج و امام جمعه‌ی محترم انجام شد، قرار بر این شد که انتهای آذر ماه جلسه‌ی دوم برای طلاب برگزار شود. همچنین با اقبال این بزرگواران قرار شد که ماهانه یا یک ماه در میان یک جلسه برای طلاب، دوره‌ی آموزشی برگزار شود. امام جمعه شهرستان قلعه گنج در انتهای دوره اذعان داشتند که این مباحث نیاز طلاب ما هست و ان شاء الله که بتوانیم در بلند مدت به همکاریمان ادامه دهیم.

الحمدلله دوره با مشارکت خوب طلاب محترم و همراهی فعال با استاد برگزار شد. شرکت کنندگان چندین بار به استاد مراجعه کردند تا برای تبلیغاتشان و معاشراتشان از استاد در حیطه‌ی رسانه‌ و انتخاب مراجع محتوایی کمک بگیرند.

همایش روز دوم: شنبه 29 آبان 1400 (ویژه معاونین پرورشی مدارس قلعه گنج)

صبح روز شنبه، 29 آبان، دوره سواد رسانه ای برای 60 نفر از دبیران آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج برگزار شد. از ساعت 8 صبح در محل هماهنگ شده آموزش و پرورش حضور پیدا کردیم و پیش آزمون نیز بلافاصله توضیع و انجام شد. دوره رسما از ساعت 8:45 دقیقه آغاز شد و تا ساعت 14:15 دقیقه ادامه یافت. در میان تدریس زمانی برای استراحت و نماز و ناهار در نظر گرفته شد.
در حین برگزاری دوره، جناب آقای احمدی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج در محل برگزاری دوره حاضر شدند. ایشان نیز از برگزاری دوره استقبال کردند و تاکید کردند که این دوره‌ها دغدغه‌ی بنده بوده و تمایل شدیدی دارم که این همکاری ادامه پیدا کند. 

پس از استراحتی کوتاه، بخش پایانی دوره نیز از ساعت 14:30 الی 15:45 ادامه یافت. با توجه به زمان تدریس استاد در این دوره محتوای بسته‌ی آموزشی تکمیل شد. آزمون نهایی و نظر سنجی نیز به طور کامل انجام شد. دبیران نیز در پایان از استاد تشکر کردند و پیگیر آدرس مجازی دوران ما و موسسه بصائر شدند تا بصورت مجازی نیز بتوانند از دوره‌های آموزشی موسسه استفاده کنند.