موسسه بصائر به مناسبت عید سعید غدیر، اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی می‌کند.

موضوع مسابقه

کتاب «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر» نوشته محمدباقر انصاری منبع مسابقه است. می‌توانید این کتاب را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود: کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر (pdf)

زمان مسابقه

سؤالات مسابقه روز دوشنبه، چهارم مرداد ماه در سایت بصائر بارگذاری خواهد شد و تا روز سه شنبه، پنجم مرداد، ساعت 22 فرصت شرکت در مسابقه خواهد بود.

نحوه شرکت در مسابقه

مهلت شرکت در مسابقه به اتمام رسیده است. قرعه کشی بین نفرات برتر در برنامه زنده روز جمعه انجام خواهد شد. 

جوایز

روز جمعه، 8 مرداد ماه، در برنامه زنده عید غدیر، قرعه کشی بین نفرات برتر مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد. این برنامه از طریق شبکه‌های آپارات، اینستاگرام و تلگرام بصائر قابل مشاهده خواهد بود. 

  • جایزه نفرات اول تا سوم: کارت هدیه 500 هزار تومانی
  • جایزه نفرات چهارم تا هفتم: دوره سه جلدی «محور مقدس»
  • جایزه نفرات هشتم تا دوازدهم: یک جلد کتاب «ترس، زشت و زیبا»

معرفی کتاب «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر»

 کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر در قالب ادبیات داستانی است اما کاملاً مستند است و از عناصر خیال به دور است. حجم کم و اطلاعات کامل این کتاب یکی از علت‌ های استقبال از آن است تا آن جا که تاکنون در طی 40 چاپ، تیراژ کتاب حدود نیم میلیون نسخه رسیده است.

خواننده کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداوند، اجرای رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و خطبه ایشان، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه‌ های منافقین و بالاخره عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام و پیام رسانی آشنا می‌شود.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر
نويسنده: محمدباقر انصاری
ناشر: دلیل ما
موضوع: گزارش کامل واقعه غدیر از آغاز حرکت از مدینه به مکه و حضور در غدیر و مراسم سه روزه غدیر

برگی از کتاب:

در نقطه‌ى غدير توقفى بايد، كه با حقيقت انسان سر و كار دارد. هزار و چهارصد سال است كه شيعه زلال پر بركت غدير را به پاى درختان ولايت مى‌افشاند، و از آن بيابان خشك باغ‌هاى پر ثمر اعتقادى و گل‌هاى زيباى محبت را پرورش مى‌دهد.

آغاز پانزدهمين قرنى است كه شيعه با حجتى قوى و برهانى قاطع، كه پيامبر صلى الله عليه و آله به دستش داده، پرچم بلند ‘اَشْهَدُ اَنَّ عَلِيّاً وَلِىُّ اللَّهِ’ را برافراشته و از مرزهاى اعتقادى خويش پاسدارى مى كند. غدير، مراسمى عظيم و مجموعه اى فراموش نشدنى در تاريخ اسلام است كه بعنوان "واقعه‌ى غدير" جايگاه خاصى در اعتقادات مقدس ما دارد.

در كتاب حاضر با يادى از عظمت مراسم سه روزه‌ى غدير در تاريخ اسلام، گزارشى به صورت لحظه به لحظه با تمام جزئيات واقعه‌ى غدير در قالب داستانى تقديم مى شود؛ تا غدير را آنگونه كه واقع شده بياموزيم و به نسل هاى آينده بسپاريم. آنچه در ترسيم واقعه‌ى غدير آورده ايم با استناد به منابع است، و حتى يك كلمه بصورت تخيل و پردازش آورده نشده است. آدرس هاى منابع نيز بصورت پى نوشت در پايان كتاب آمده است.

به اميد روزى كه در كنار صاحب غدير حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه، غدير را به جشنى ديگر نشينيم، و داستان آن روزهاى شيرين را از دو لب مبارك آن حضرت بشنويم.