همایش دانش آموختگان بصائر در روز پنجشنبه مورخ 22 اردیبهشت در کانون اسلامی انصار برگزار شد.
در این همایش میزبان بصائری‌های قدیمی و فارغ‌التحصیلان این مؤسسه بودیم.

در ابتدا جناب آقای بخشایش، مدیریت مؤسسه، ضمن اشاره به گذشته بصائر، برنامه‌های آتی بصائر را بصورت خلاصه معرفی فرمودند.

مؤسسه بصائر از سال 1394 فعالیت‌ خود را آغاز نموده است. در طی این مدت همواره تلاش بر این بوده است تا مهم‌ترین مباحث آموزشی، در نظام آموزشی بصائر ارائه شود. از سال 1399 آموزش غیرحضوری بصائر آغاز شد. با اجرای این شیوه آموزشی، دانشجویان محترم، از کل کشور موفق به شرکت در دوره‌ها شدند. امیدواریم با لطف و عنایت خدای متعال، شاهد گسترش هر چه بیشتر معارف اهل بیت علیهم السلام در میان دغدغه‌مندان عرصه تعلیم و تربیت باشیم. 

در ادامه نیز استاد تقوی‌نژاد، یکی از واحدهای جدید بصائر در بحث آموزش به نام «همیار معلم» را تبیین نمودند. در این واحد در تلاش هستیم تا با حمایت از دانش‌آموختگان بصائر، به اهداف مؤسسه جامه عمل بپوشانیم و در جهت گسترش و پایدارسازی فرهنگ دینی قدم برداریم.

در بخش بعدی همایش در محضر استاد نوری بودیم که با بیانی زیبا به اهمیّت تعلّم و تعلیم در منظومه دین اشاره فرمودند.

در ادامه کار استاد صنایع‌پسند با معرفی ساختار جدید آموزش بصائر، قدم جدید این مؤسسه در راهبرد تعلیم ثقلینی را تبیین فرمودند. در این طرح، دوره‌های بصائر در سه سطح دوره‌های عمومی، دوره‌های پایه و دوره‌های تخصصی ارائه خواهد شد.

دوره‌های پایه، شامل پنج دوره است: توحید، عدل، مهدویت، مهارت کلاس‌داری و فقه کلاس‌داری

لازمه‌ی ورود به دوره‌های تخصصی، گذراندن دوره‌های پایه است. انشاالله اولین دوره‌ی توحید در مؤسسه بصائر در مدرسه تابستانه 1401 با تدریس جناب آقای صفرزاده برگزار خواهد شد. 

در انتهای همایش نیز استاد صفرزاده، با معرفی دوره «توحید» در ساختار جدید آموزش بصائر، اهمیّت و ویژگی‌های این درس را یادآور شدند.

در کنار این همایش نیز نمایشگاهی از کتاب‌های دکتر مؤذن که به زیور طبع آراسته شده است، تشکیل و در معرض فروش قرار گرفت.