ششمین همایش طرح بصائر - مرداد 97

همایش با تلاوت قرآن جناب آقای دکتر حاجیان آغاز شد.
سپس ایشان دقایقی در خصوص ضرورت حضور اساتید و مربیان قرآنی در این طرح سخنانی ایراد کردند.

حضور پرشور جمع کثیری از اساتید و مربیان قرآنی

قرائت پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به سلسله همایشهای طرح اعتقادی - آموزشی بصائر توسط حجت الاسلام و المسلمین هاشمی

بخشی از پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی به همایش طرح بصائر:
با عرض احترام به حضّار گرامي و تقدير از برنامه اي که چند سال است به عنوان «طرح اعتقادي- آموزشي بصائر» انجام مي شود و با تأکيد بر لزوم کار و اهميّت تبليغ در شرايط کنوني که فعاليت هاي اضلالي زياد گشته و مخصوصاً نسل جوان را هدف قرار داده و به تضعيف سنت هاي ثابته و تخريب ساختارهاي مقدّس اهتمام دارند، ارائه محتواهاي اعتقادي و تقويت مباني ديني، تحت عنوان مذکور، عالية المضامين و کثيرة ‌الجوانب است.

نکته‌اي که در اين حرکت وسيع و قرآني بايد به آن توجه داشت هشدار حضرت رسول اکرم صلّى اللّه عليه وآله در حديث متواتر ثقلين است که بايد تمسّک به قرآن با تمسّک به عترت و ائمّه طاهرين عليهم السّلام توأم و مقرون به هم باشد. آنچه بر حسب اين حديث قطعي و مسلّم، امان از ضلالت و گمراهي است تمسّک به ثقلين قرآن و عترت است.

پرواز به سوي مدارج و معارج قرب الهي با اين دو بال صورت مي گيرد و با ترک هر کدام، پرواز تنها با ديگري امکان پذير نيست. صرف ياد گرفتن قرآن بدون تمسّک به هدايت هاي ائمّه طاهرين عليهم السّلام و ولايت آنها و معرفت مقامشان ميسّر نمي شود و الاّ امثال حجّاج ها در قرائت صحيح قرآن و درک فصاحت و بلاغت آن مهارت داشتند ولي مصداق «ربّ تال القرآن و القرآن يلعنه» بودند.

آیت الله العظمی صافی دامت برکاته در بخشی پایانی پیام خود به همایش معرفی طرح بصائر در خصوص توجه به هدایت‌های ائمه و معرفت به مقامشان به موسسات قرآنی توصیه نمودند:
لازم است که مؤسسان اين مراکز قرآني با آگاهي و هوشياري اين نکته را که بسيار مهم است در برنامه ها و اساسنامه هاي خود منظور فرمايند.

در پايان با تضرع، از درگاه خداوند متعال ظهور موفور السرور موعود قرآن و صاحب آن حضرت بقية اللّه مولانا المهدي ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء را از خداي متعال مسألت مي نمايم و اميدوارم که شرکت کنندگان و برگزارکنندگان اين برنامه پرمحتوا و سودمند، تحت حمايت و عنايات آن حضرت مؤفّق و مؤيّد باشند.

سخنرانی استاد کاظمی با موضوع «نقشه علمی هدایت و تربیت در هزارۀ سوم»

سخنرانی استاد اسماعیلی با موضوع «ضرورت طرح بصائر»

قسمت پایانی همایش:
پاسخ به سئوالات توسط جناب آقای بخشایش