برگزاری دوره یک روزه «مهندسی من»

طی گفت و گو های صورت گرفته، دوره یک روزه «مهندسی من» ویژه مدرسه محمد حسین کیهانی و مدرسه شهید حبیب پور، واقع در منطقه صفاییه شهرری، برگزار شد. در این دوره که روز سه شنبه 12 بهمن ماه، همزمان با اولین روز دهه فجر برگزار گردید، بیش از 30 نفر از معلمان این مدرسه، از هر سه مقطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم شرکت کردند. مدرس این دوره جناب آقای جواهریان بودند.

این دوره با توجه به دغدغه‌های معلمان در ارتباط با نسل جوان با محوریت تدریس کتاب «مهندسی من» نوشته دکتر علیرضا موذن برگزار گردید. سرفصل‌های مهم کتاب در غالب همایش یک روزه تدریس شد. 

درباره دوره و کتاب «مهندسی من»

در این دوره بیان می‌شود که برای زندگی در هر دوره و زمان باید آن دوره و زمانه را خوب شناخت. در عصر «بحران هویّت» عوامل زیادی در شکل‌گیری شخصیّت افراد مؤثر هستند. همچنین هویّت فرد نیز تحت تأثیر مهندسی چند گروه، شکل می‌گیرد. برای مهندسی خودمان،‌ برای «مهندسی من» آن ‌هم در دورانی که فردایش با امروز بسیار متفاوت است باید «دوران ما» را خوب شناخت. هدف از این شناخت و آگاهی، مهندسی بهینه زندگی و به ویژه مهندسی آینده است. در این مسیر به برخی تلاش‌ها برای مهار آینده اشاره شده است. 

معرفی کتاب مهندسی من و سفارش کتاب

سرفصل های دوره مهندسی من

همکاری با مدارس

مؤسسه بصائر ویژه معلمان و مربیان مدارس و مؤسسات دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند. همکاری بصائر با مؤسسات و مدارس معمولا با دوره‌های کوتاه مدت آغاز می‌شود تا طرفین یک ارزیابی اولیه از یکدیگر داشته باشند. این دوره ها طبق توافق طرفین یا به صورت هفتگی و یا به صورت کارگاهی طی یک یا دو روز برگزار می‌شود. برای هماهنگی با واحد روابط عمومی با شماره 09100047220 تماس حاصل فرمایید.